אז נכון שבית הוא קירות, רצפה, תקרה, ומה שמרכיב אותו שייך בעיקר לעולם הדומם. אבל- ועבורי זה אבל גדול- בית הוא גם דבר שמתפתח, שגדל, שמתאים עצמו, שצומח יחד עם האנשים שחיים בו.

iכמה אני אוהבת ללוות את התהליכים האלה. לחוות את אותה המשפחה עם ילדים צעירים, לעצב להם בית שמותאם לצרכיהם באופן מדויק, ולפגוש אותם שוב לאחר כמה שנים, ולדייק שוב את העיצוב- לראות את הצמיחה, לזהות את הצרכים המשתנים. בית צומח. כך הגעתי שוב אל המשפחה הנפלאה הזו, שגדלה וצמחה, והחליטה שהגיעה העת לבלות את זמנם ולארח את מקורביהם בחלל מגורים קלאסי יותר, מותאם לטעמם המתעצב והמשתבח, מארח, חם ומזמין. הילדים כבר גדלו, החשש שמא ילכלכו את הספות/ ישברו את השולחן/ יפילו חפצים שבירים חלף ונעלם. (כן, נכון, עכשיו מתחילות "מלחמות" אחרות – על זמן טלויזיה, על פלייסטיישן, על לא לאכול מול הטלויזיה…). הגיע זמן המבוגרים! אז נפגשנו, והקשבתי- למה חייבים (איזו שהיא הפרדה בין הכניסה לסלון, למשל), מה ממש מתחשק (אוירה קסומה, אולי בהשראה מרוקאית?), והתחלנו לעבוד… אספנו השראות, שילובי צבעים אפשריים, חומרים וחפצים, שתפנו, חלמנו, פנטזנו, ו… החלטנו! ההפרדה הנדרשת נעשתה באמצעות עיצוב כוננית ברזל משולבת בעץ, מהרצפה עד התקרה, אוורירית דיה כדי לא לסגור את החלל, ומצד שני- יוצרת את המחיצה הנדרשת. מעוצבת דיה כדי להכיל חפצים דקורטיביים, ופרקטית דיה כדי להכיל מקומות אחסון ואף בר משקאות. 

בית פרטי גבעת עדה

 

סקיצות צוירו, התחבטנו, התלבטנו, שרטטנו שוב, חשבנו, ו… החלטנו!
עכשיו, כשהתמונה כולה התבהרה, אספנו לנו את שאהבה נפשנו- רהיטים, תאורה, טקסטיל, אביזרים. נצלנו את ההזדמנות ו"על הדרך" שדרגנו את קיר המטבח ואת נישת הכניסה .
כך נולד לו סלון חדש, שצמח יחד עם דייריו, ומתאים באופן חד פעמי, למשפחה חד פעמית.

קצת אודותי

לאחר שנים בהן שמשתי בתפקידים בכירים ומגוונים בתחומי ניהול תרבות וניהול אקדמי במוסדות גדולים בישראל, החלטתי לעשות שינוי בחיי המקצועיים ופניתי לממש את אהבתי לצורות, לצבעים, לצירופים ובעיקר- לאנשים.
העיקרון הראשון והחשוב המנחה אותי בעבודתי, הוא האנשים איתם אני עובדת. אני מאמינה שעיצוב, ככל שיהיה מקצועי, יעשה את עבודתו נאמנה, רק כשהוא מחובר לאנשים שאמורים ליהנות ממנו. לפיכך, השלב הראשון בעבודתי יהיה תמיד היכרות עם הלקוח וה"סיפור" שלו. הסיפור של הלקוח יכלול את טעמו האישי, סביבתו, צרכיו, הרגליו, סגנון חייו, העדפותיו האישיות וכמובן התקציב שהקדיש למטרת העיצוב.

רוצים לקרוא את הסיפורים לפני כולם?
כפתור לבלוג

השראות.

תפקחו את העיניים, תחדדו את החושים. הסתכלו סביב. כל דבר- מפריט לבוש, דרך תכשיט, שולחן ערוך, שקיעה מדהימה- כל דבר יכול להיות השראה -בצבעים, בצורה או פשוט בתחושה שזה הדבר שאתם רוצים שיהיה בבית/במשרד/בעסק שלכם…

טוב. כוננית הברזל והעץ נראית נפלא.

 מה שלא רואים זה את התהליך של הצבתה/חיבורה/יישורה וכו'. את מעצבת, לא סבל/מסגר/נגר/שיפוצניק. אל תתנדבי שוב להחזיק/ליישר/לתמוך בפריט ששוקל עשרות ק"ג…! התרכזי בעיצוב. היי שם בהתקנה, ידיים- מאחורי הגב!

ההשראה לבית זה

bt-images.netמתוך פינטרסט
ottonkomnando.cafeblog.hu
photo by sallyrangon on flickr
johnna-cameron.polyrore.com
johnna-cameron.polyrore.com